top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Hejn-Kępkiewicz

Folgaria Lavarone

Piękne miejsce, położone na wysokości 2060 m n. p. m.. Docieramy tam górskimi serpentynami. Podczas ostrej zimy, wskazane są łańcuchy.

Region narciarski to około 100 km tras (od niebieskich do czarnych).

Znajdziecie tutaj snowpark, a także istnieje możliwość treningu na slalomach.

udowny mikroklimat regionu, umożliwiający utrzymanie korzystnych warunków śniegowych przez całą zimę, przyciąga wielu narciarzy alpejskich, z czołówki pucharu świata. Oto przykład ze stycznia 2018. Trenowaliśmy tuż u boku Linsey Vonn.

Sam Hotel***Biancaneve oddalony jest o 300 m od dolnej stacji krzesełka. Narciarnia hotelowa jest tuż przy stoku, wiec spacerkiem w wygodnych butach, udajemy się 300 m do narciarni, gdzie zabieramy narty i buty wysuszone na specjalnie do tego przygotowanych grzejnikach.

Po południu, żądnych dodatkowych wrażeń, zapraszamy na snowtubing. Jazda na dmuchanych oponach po wyznaczonym lodowym oblodzonym leju.

W chwilach wolnych od zabaw na śniegu, proponujemy wizytę w lokalnej manufakturze, na degustację serów.

Miejsce godne polecenia. Znajdziecie tu nie tylko znakomite warunki narciarskie, ale również słońce, sklepy i muzykę na stoku.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Obecna sytuacja geopolityczna z pewnością nie zachęca do podróżowania szczególnie do Grecji, gdzie jak głoszą media, stacjonują uchodźcy z Afganistanu i Syrii. Na wyspie Kos, byłam tylko kilka godzin.

Magiczne miejsce, nie tylko dla narciarzy zjazdowych. Spełnienie odnajdą tu również miłośnicy skiturów, jak i ci którzy lubią off Scsdsdsdfsf Aby miejsce było w pełni wykorzystane, zważywszy na jego w

bottom of page